Rozvoz květin pondělí až sobota.

Řasokoule XL

Nádherný domácí mazlíček, ideální i jako dárek.

Řasokoule velikosti XL

Průměr: 5-7 cm

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
100 Kč
Kategorie: Řasokoule
Položka byla vyprodána…

Co je to řasokoule?

Hádáte správně, je to řasa ve tvaru koule. Vlastním jménem Cladophora aegagropila. A je to domácí mazlíček. Tak trochu. Vzniká velmi nenápadně, třeba jen nabalením kousku řasy na zrnko písku nebo kamínek. Její domovské prostředí je studené, vyskytuje se převážně v horských a ledovcových jezerech.

 

Jak ji udržet při životě?

Je to jednoduché. Stačí ji čistá, odstátá a studená voda. Tu vyměňte ideálně jednou za dva týdny. Jestliže chcete, aby přežila, určitě ji nedávej na přímé slunce. Stačí ji jen velmi málo světla. Prostě tak akorát.

Zdálo by se, že je udržet ji při životě je velmi snadné. Ale pozor! Potřebuje i trochu vaší lásky. Zpomalit, pomazlit se s ní, promasírovat, trochu si s ní pohrát. Vyplatí se z ní nečistoty a vzhledem k tomu, že je zvyklá se koulet, potřebuje to pro zachování svého tvaru i u vás doma.

Pokud o ni bude dobře postaráno, odvděčí se vám růstem zhruba 0,5 cm za rok. Takže tak ještě 48 let a máte metrovou. Tedy pokud se vám vejde do akvária. To může být otevřené nebo zavřené. Hlavně však průhledné.

Fotografie jsou pouze ilustrační. Každá řasokoule je trochu jiná a má trochu jiný tvar.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: