Rozvoz květin pondělí až sobota.

Řasokoule M

Nádherný domácí mazlíček, ideální i jako dárek.

Řasokoule velikosti M

Průměr: 3-5 cm

 

Co je to řasokoule?

Hádáte správně, je to řasa ve tvaru koule. Vlastním jménem Cladophora aegagropila. A je to domácí mazlíček. Tak trochu. Má ráda studeno a lásku. Rádá se válí a ještě radši je válena. Její domovské prostředí je studené, vyskytuje se převážně v horských a ledovcových jezerech. Rozhodně nemá ráda přílišné teplo a přímé slunce, takže hezky pěkně do stínu. 

Skladem
90 Kč
Kategorie: Květiny

 

Jak ji udržet při životě?

Je to jednoduché. Stačí ji čistá, odstátá a studená voda. Tu vyměňte ideálně jednou za dva týdny. Jestliže chcete, aby přežila, určitě ji nedávej na přímé slunce. Stačí ji jen velmi málo světla. Prostě tak akorát.

Zdálo by se, že je udržet ji při životě je velmi snadné. Ale pozor! Potřebuje i trochu vaší lásky. Zpomalit, pomazlit se s ní, promasírovat, trochu si s ní pohrát. Vyplatí se z ní nečistoty a vzhledem k tomu, že je zvyklá se koulet, potřebuje to pro zachování svého tvaru i u vás doma.

Pokud o ni bude dobře postaráno, odvděčí se vám růstem zhruba 0,5 cm za rok. Takže tak ještě 48 let a máte metrovou. Tedy pokud se vám vejde do akvária. To může být otevřené nebo zavřené. Hlavně však průhledné.

Fotografie jsou pouze ilustrační. Každá řasokoule je trochu jiná a má trochu jiný tvar.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: